UaEn
Читати
Показати на карті

Якщо тобі краще один раз побачити, а ніж сто раз почути, то тоді я залюбки розкажу тобі свої улюблені місця, з яких милуватись моєю красою найкраще.

Якщо тобі краще один раз побачити, а ніж сто раз почути, то я залюбки розкажу тобі про свої улюблені місця, з яких можна милуватись моєю красою. Я гордо ношу його творіння, проте твою увагу хочу звернути на дві дзвіниці, які б не відбулись без його участі. Я гордо ношу його творіння і особливо хочу звернути твою увагу на дві дзвіниці: перша - дзвіниця Успенського Собору в Києво-Печерській Лаврі, а друга- дзвінниця Софії Київської.

Дзвіниця Успенського Собору в Києво-Печерській Лаврі була зведена у 1745 р, а на її побудову витратили приблизно п’ять мільйонів цеглин  різної форми та розміру. Висота дзвіниці майже сто метрі, а якщо бути точним, то 96,52м. Це одна з моїх найвищих споруд!

А тепер найцікавіше – на цю дзвіницю можна потрапити і піднявшись на останній ярус,роздивитись стародавній Печерськ та незрівнянний краєвид лівого берегу. Ой, не одне серце стало битись швидше, опинившись над містом, в Лаврській дзвіниці. Перейдемо до найцікавішого! Піднявшись на останній ярус дзвінниці, ти зможеш роздивитись стародавній Печерськ та незрівнянний пейзаж лівого берегу. Ой, не одне серце стало битись швидше, перед цим краєвидом!

1

Києво-Печерська лавра

вул. Лаврська, 9

Поділитись
На карті

Про красу своїх широт, я можу говорити без упину дуже довго, а ти не зволікай – вирушай і побач все сам на власні очі. Про власну красу я можу говорити без упину, тож раджу якнайшвидше побачити все на власні очі.

Дзвіниця Софії Київської була відреконструйована Шеделем 1748 року та зайняла своє почесне місце в ансамблі Софіївського монастиря. Вона дещо нижча за лаврську — 76 метрів, однак те, що ти побачиш із її ярусів, вразить тебе в саме серце: краса Софіївської площі, Михайлівського Золотоверхого монастиря та площі біля нього, а також блакить мого, київського неба! А ще на другому ярусі Софія Київська підготувала всім допитливим винагороду — найбільший зі збережених старовинних бронзових дзвонів України. Він має власне ім’я — «Мазепа», вага його становить 13 тонн. Я давно вже не чув його гучного співу, проте впевнений, що він багато може розповісти слухачеві, який здатен дослухатись. Хочеш дізнатися більше про споруди часів Русі — сміливо переходь до розділу «Я — історик».

2

Софійський собор

вул. Володимирська, 24

Поділитись
На карті

А якщо є бажання насолоджуватись моїми краєвидами, так би мовити, в динаміці, то ось тобі інший мальовничий маршрут. На вулиці Велика Житомирська, між будинками 38 і 34, побачиш «портал», який перенесе тебе в неймовірне, цікаве місце — на Пейзажну алею. Створили її у 1980-х роках на місці оборонних валів стародавнього Верхнього міста. Все тече, все змінюється — і ось споруди військового призначення перетворилися на місце відпочинку для дорослих і малечі. Я цим тішуся неймовірно! Один із талановитих скульпторів, наш сучасник Костянтин Скритуцький, втілив тут неймовірну атмосферу Алісиного задзеркалля з дивовижними скульптурами.

3

Пейзажна алея

Пейзажна алея

Поділитись
На карті

Прямуючи алеєю, можна роздивлятися не тільки зразки сучасного стріт-арту, а й споглядати красу пагорбів та урочища Гончарі-Кожум’яки. Знаєш казку про Микиту Кожум’яку? Так ось, її події відбувалися саме в цій місцевості.

Мандруємо далі, до Старокиївської гори, з якої й почалася моя історія — історія міста Києва. Тут у далекому Х столітті звели першу кам’яну церкву — Десятинну. А про містичні властивості липи, яка тут росте, ти зможеш дізнатися з розділу «Я — містик».

Поділитись
На карті

Дослідивши місцевість, спускайся сходами й опинишся на таємничій Алеї закоханих. Цікаво почути про мої романтичні куточки? Тоді завітай до розділу «Я — романтик».

Пройшовши таємничо-романтичним шляхом, опинишся біля арки — сміливо прямуй крізь неї. І ти на Андріївському узвозі!

Поділитись
На карті

Одразу біля арки міститься відомий київський ресторан «За двома зайцями». Цікавить тема гастрономії? Тоді тобі сюди, в розділ «Я — гурман».

Перетнувши узвіз, ти потрапиш на Алею художників. Тут вибагливе око не залишиться байдужим до розмаїття барв, форм, сюжетів і стилів, які пропонують тутешні митці.

Ось так, гуляючи схилами моїх пагорбів, ти побачиш найкращі краєвиди, зможеш зробити безліч прикольних фото і неквапливо дійдеш до мого нового «скляного» пішохідно-велосипедного мосту. Панорама з нього просто неймовірна!

5

Пішохідно-велосипедний міст

Володимирський узвіз

Про красу своїх обширів можу говорити без упину дуже довго, але ти не зволікай — вирушай і побач усе сам на власні очі. Упевнений, що ти знайдеш для себе улюблений куточок, із якого краєвид буде найкращим.

До зустрічі. Твій Київ.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn